111

دوشنبه, 03 اسفند 1394 ساعت 17:28

مرام نامه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بسمه تعالی

مرام نامه راهنمایان گردشگری

 

1-از یک راهنمای حرفه ای انتظار می رود که از قوانین و عرف کشور پیروی کند.

2-یک راهنمای حرفه ای سیاست های انجمن صنفی و کارفرمایایی که با آن همکاری دارد را می داند و مطابق با آن رفتار می کند و در زمره وظایف راهنما است .

3-یک راهنمای حرفه ای به هر تور به عنوان یک ماموریت جدی می نگرد و فقط در صورت ناچاری با هماهنگی کارفرما آن را لغو می کند.

4-یک راهنمای حرفه ای همواره با عملکرد منطقی و اخلاقی خود , ارتباطی مثبت را باهمکارانش پایه ریزی می کند.

5-یک راهنمای حرفه ای به درو از هرگونه تعصب و تنها بر اساس دانش و اطلاعات مستند خود , بی طرفانه و مشتاقانه مطالبش را به مسافران و گردشگران ارائه می دهد .

6-یک راهنمای حرفه ای برای علائق و ارزش های مورد نظر گروه خود احترام قائل است و دیدگاه شخصی اش را درباره موضوعات بحث برانگیزی مانند تمایلات شخصی افراد ؛ مذهب و سیاست با مسافران در میان نمی گذارد .

7-یک راهنمای حرفه ای درباره شهر مورد بازدید ؛ اطلاعات گسترده ای از قبیل تاریخ و معماری و فرهنگ و سیاست و باورها و اعتقادات مردم آن جا دارد. ضمنا وی از نمایشگاه های جدید , رویدادها و برنامه های فصلی و آخرین تغییرات صورت گرفته در شهر و مکان مورد بازدیدش باخبر است .

8--یک راهنمای حرفه ای به عنوان نماینده فرهنگ کشورش , از مسافران به گرمی استقبال می کند و در طول سفر با آنان رفتاری دوستانه و محبت آمیز داشته و میان آنان تمایزی قائل نمی شود.

9-یک راهنمای حرفه ای بعد از هر سفر تجربیات خودرا یادداشت می کند و آن را در اختیار انجمن صنفی قرار می دهد , و انجمن هم این تجربیات را در اختیار دیگر راهنمایان قرار می دهد .

10-یک راهنمای حرفه ای از سوالات گردشگران استقبال می کند و با درایت و هوشمندی به آنان پاسخ می دهد .وی در صورت ندانستن پاسخ صحیح و قانع کننده از سوال کننده عذر خواهی می کند و به دنبال فرصتی مناسب خواهد بود تا جواب را بیابد .

11-یک راهنمای حرفه ای براساس قراردادی که با کارفرما دارد , حق و حقوق خود را به طور کامل مطالبه می کند و به دنبال کسب درآمد از راه های غیر اخلاقی نیست.

12-اشراف کامل راهنمای تور به داشتن اطلاعات به روز و جدید نه تنها سهولت اجرای برنامه های بازدید جهانگردی را فراهم می سازد بلکه او را در نگاه افرادی که او راهنمائی آنها را به عهده دارد صاحب شخصیت و محبوبیت خاصی می کند .

13-دارابودن دانش تخصصی زبان (دو یا چند زبانه)و آگاهی از واژه های گوناگون زبانی , مهارت های ویژه ارتباطی , دانش و روش های مرتبط با هنر راهنمایی تور , تفسیر عمیق و بیان کلی محیط و مدیریت بحران هنگام بروز حوادث غیر پیش بینی و ناخوشایند (تصادف , سرقت , ناپدید شدن مسافر , ...)

14-قدرت راهبری و مدیریت , وقت شناسی , رفتار صحیح همراه با متانت , ادب و تواضع , آشنایی کامل با آداب معاشرت و اصول رووابط اجتماعی , دارای قدرت بیان و ظاهری آراسته , احساس مسئولیت , دقت کامل و توجه به خواسته های دیگران , رعایت بهداشت فردی و محیطی , کنترل و تلاش وافر در جهت رفع مشکلات پیش آمده همراه با دقت و سرعت عمل و انتقال مطالب به مبادی ذیربط .

 

خواندن 1312 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 فروردين 1395 ساعت 12:30
محتوای بیشتر در این بخش: « نرخ نامه مشاهده لیست اعضاء »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آدرس دفتر انجمن: ادرس مشهد خيابان كوهسنگي بوستان كوهسنگي
موزه بزرگ خراسان رضوي
طبقه منهاي يك
تلفن: 05137259311

05137269070       05137269502

داخلی 1098           فکس داخلی :1076

تلفن همراه: 09014440227

طراحی و پیاده سازی گروه مهندسین رایمون سیستم شرق | فروش هاست و سرور در ایران رایمون سرور